مراحل کاشت ایمپلنت دندانی

14

شاید امروزه برای هرکس خالی نماندن دهان مخصوصا ناحیه جلوی دهان از نظر حضور در اجتماع و لبخند زدن بسیار مهم باشد و بر این اساس در این مطب این امکان فراهم گردیده ودر بسیاری از مواقع مگر در شرایط خاص استخوان همزمان با نصب پایه ها در همان جلسه شما با روکشی نظیر دندانهای نهایی مطب را ترک خواهید نمود که البته پس از گذشت چندماه جهت جوش خوردن پایه ها منتظر مراجعه شما جهت ساخت روکش نهایی هستیم.

در صورت انجام درمان ایمپلنت مراحل پروتزی پس از جراحی چگونه است؟

برای قرارگیری روکش ایمپلنت‌های فک پایین دو ماه و نیم  و فک بالا سه ماه و نیم در صورتی که همزمان با کاشت ایمپلنت دندانی روکش نگذاشته باشیم، زمان انتظار لازم داریم تا ایمپلنت در استخوان فک جوش شود. سپس آن را بارگذاری کرده و روکش نهایی را توسط لابراتوارآماده می‌سازیم.

مراحل ساخت روکش ایمپلنت

ایمپلنتها یا از ابتدای نصب در دهان قابل مشاهده میباشند و یا اینکه پس از جوش خوردن آنها به استخوان قبل از قالبگیری اقدام به برداشتن لثه روی سر ایمپلنتها و آشکار کردن آنها به محیط دهان می نماییم.

پس از دو هفته و فرم گرفتن لثه دور دور ایمپلنتها در یک جلسه نیم ساعته اقدام به قالبگیری از موقعیت ایمپلنت ها و نیز فک مقابل و ارسال به لابراتوار می نماییم

در هفته بعد اتصال دهنده ها و یا اباتمنت فقط جهت ایمپلنتهای دو قطعه ای کاربرد دارد و با پیچ شدن به داخل پایه اولیه قرارداده شده داخل استخوان موجب افزایش ارتفاع ایمپلنت و پذیرش روکش می گردند

هفته بعد در سومین جلسه کار و امتحان چینی نصب شده روی شاسی فلزی روی روکشها می باشد که در مورد روکشهای مثلا یکی دو واحدی می تواند جلسه پایانی باشد که در نبود نیاز به جلسه اول و یا همزمانی جلسه اول و دوم کلا در بسیاری اوقات در یک جلسه نصب ایمپلنت و ساخت روکش فقط در این سه جلسه خواهد بود ولی در شرایطی که با نصب ایمپلنت هردوفک و یا ساخت روکش یک فک کامل روبرو هستیم نیاز به دو جلسه اضافی جهت اندازه گیری تنظیمات فک و طراحی لبخند در رابطه با موقعیت نوک دندانها و لبها می باشیم.

درمان های قدیمی

با دندان مصنوعی می توانید غذا بخورید اما خیلی راحت نهگاهی لق است گاهی زخم و ناراحتی ایجاد میکند و طعم ومزه غذا هم به خوبی احساس نمی شود.

درمان پیشرفته

زمانیکه دست دندان شما به خصوص در فک پایین گیر کافی ندارد و لثه ها دچار سایش شده اند می تواند آرامش و نشاط را به شما برگرداند و از زخم و لقی جلوگیری میکند. همچنین اوردنچر درفک بالا بدون کام(بدون سقف)ساخته می شود و به این ترتیب مزه غذابه خوبی احساس می شود

درمان های قدیمی : پروتز ثابت (بریج) این روش توانایی جویدن را تا حدی به شما بر می گرداند اما به قیمت تراش دندانهای مجاور که آنها را مستعد پوسیدگی می کند و طول آنها را کم می نماید

عوارض

هر عمل جراحی دارای عوارض خاص خود می باشد. مشکلاتی که ممکن است در زمان عمل جراحی کاشت انجام شود به شرح زیر است:

خون ریزی

عفونت

وارد شدن آسیب به اعصاب، سینوس ها (که در قسمت فوقانی دندان های بالا قرار دارد) یا حفره بینی.

از جمله خطرات و عوارض کاشت دندان می تواند اشاره کرد به، هنگامی که ایمپلنت برای جایگزینی دندان های پایین استفاده می شود، دندان پزشک ممکن است اعصابی را که از فک رد می شوند را به خاطر سوراخ کردن استخوان فک دچار آسیب کند. این مشکل می تواند باعث ایجاد درد یا بی حسی شود. اگر در این حالت بیمار دچار بی حسی شود، این مشکل بخش پایین لب و گونه یا یک طرف زبان را تحت تاثیر قرار می دهد. این مشکل ممکن است تا زمان ترمیم اعصاب تا چند ماه ادامه داشته باشد. در برخی موارد، ممکن است این مشکل دائمی شود.

در فک بالا، احتمال سوراخ شدن استخوان فک و وارد شدن این سوراخ به سینوس ها یا حفره بینی وجود دارد. این مشکل می تواند باعث ایجاد عفونت در ناحیه مورد نظر شود. به منظور اجتناب از بروز این مسئله، عکس های رادیولوژی خاص قبل از عمل جراحی کاشت دندان طبیعی از وضعیت دهان بیمار تهیه می شود تا بتواند به جراح برای تعیین محل دقیق اعصاب، سینوس ها و حفره بینی کمک کند.

هزینه کاشت ایمپلنت دندانی

هزینه جایگزینی کاشت دندان از بین رفته به سه مورد زیر بستگی دارد:

کاشت آن

جایگذاری پایه (آماده سازی ایمپلنت دندان برای دریافت عضو مصنوعی)

بازیابی (جایگذاری روکش، پل یا دندان مصنوعی)

برای آگاهی از هزینه کاشت ایمپلنت دندانی در اولین مراجعه به مطب دندانپزشکی می توانید از این موضوع آگاهی پیدا کنید.

این روش یک راه حل دائمی و ماندگار برای جایگزینی دندان های از دست رفته می باشد. کاشت دندان مشکلات استفاده از دندان مصنوعی را نداشته و با توجه به عوارض و خطرات کم آن و همچین نحوه و روش انجام راحت اخیرا بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

channel-pezeshki