بهترین خمیر دندان: خمیردندان مناسب محافظ لثه و سفید کننده دندان

بهترین خمیردندان

هر صبح و هر شب، مقدار کمی خمیردندان روی مسواک خود فشار می‌دهید. اما آیا تابحال به این فکر کرده‌اید که چه ماده‌ای در خمیردندان باعث تمیز شدن دندان‌ها می‌شود؟ اکثر خمیردندان‌ها محتویات فعال و غیرفعال مشابهی دارند. محتویات فعال موادی هستند که به جلوگیری از پوسیدگی دندان‌ها و کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های لثه کمک می‌کنند. محتویات غیرفعال هم موادی هستند که طعم و بافت خمیردندان را تشکیل می‌دهند. در واقع نقشی در محفاظت از دندان‌ها دربرابر پوسیدگی و بیماری ندارند، اما بدون آن‌ها خمیردندان به این شکل نخواهد بود.

خمیردندان نقش مهمی در بهداشت دهان  دارد. علاوه بر مسواک و نخ‌دندان، خمیردندان به از بین بردن ذرات غذا و پلاک از روی دندان‌ها و لثه‌ها کمک می‌کند. خمیردندان‌ها به شکل ژل، خمیر یا پودر وجود دارند. درحالیکه محتویات تشکیل‌دهنده آن‌ها کمی با هم متفاوت‌ است، همه خمیردندان‌ها در کل حاوی مواد یکسانی هستند. ممکن است مواد تشکیل‌دهنده اولیه همه آن‌ها یکسان باشد، اما همه خمیردندان‌ها شبیه به هم نیستند. بسته به استفاده خمیردندان، مواد دیگری هم می‌توانند درجهت منافع دیگر افزوده شوند.

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت با شماره  ما  تماس حاصل فرمایید.

چرا مسواک‌زدن با خمیردندان اهمیت دارد؟ 


چرا مسواک‌زدن با خمیردندان اهمیت دارد

 

مسواک‌زدن با خمیردندان به چند دلیل اهمیت دارد. اولین و مهم ترین دلیل این است که خمیردندان و مسواک زدن بطور صحیح در جهت رفع پلاک و لایه‌ای از باکتری‌های چسبنده و مضر که روی دندان‌ها رشد می‌کنند  و منجر به پوسیدگی، بیماری‌های لثه و درصورت بی‌توجهی از دست دادن دندان می‌شوند، عمل می‌کنند. دوم این که، خمیردندان حاوی فلوراید است، ماده‌ای که باعث مقاوم شدن دندان در برابر پوسیدگی و تجدید حیات آن می‌شود به عبارتی به ترمیم دندان قبل از خراب شدن آن کمک می‌کند. سوم، محتویات خاص خمیردندان در طول زمان به تمیز و سفید کردن دندان‌ها و از بین بردن لکه‌ها کمک می‌کنند. چهارم، خمیردندان باعث خوشبو شدن دهان و احساس تمیزی در آن می‌شود.

انواع مختلف خمیردندان بر حسب خاصیت محتویات 


انواع مختلف خمیردندان بر حسب خاصیت محتویات

گروهی از مواد در همه خمیردندان‌ها یافت می‌شوند، درحالیکه محتویات دیگر فقط در محصولاتی که با هدف خاصی طراحی شده‌اند وجود دارند، مثل کاهش حساسیت، جرم  یا التهاب لثه، یا حتی سفید کردن دندان‌ها. محتویات خمیردندان معمولا روی بسته‌بندی بصورت گرم در 100 گرم آورده شده‌اند. علاوه بر آب، خمیردندان معمولا حاوی مواد اولیه‌ای می‌باشد که در ادامه بحث آورده شده‌اند:

مواد صیقل‌دهنده 


مواد صیقل‌دهنده (معمولا عامل تمیزکننده و ساینده نامیده می‌شوند) موجود در خمیردندان‌ها خیلی ملایم هستند تا در عین تمیز شدن دندان‌ها از مینای دندان هم محافظت شود. در واقع، خمیردندان‌ها تست می‌شوند تا بفهمند که آیا ترکیبات ساینده موجود در آن‌ها می‌توانند لکه‌های دندان را بدون آسیب به ساختار دندان از بین ببرند. میزان سایش این ترکیبات به مقدار آب موجود در خمیردندان (سطح هیدراته شدن)، اندازه و شکل ذرات ساینده، منبع ماده ساینده، یکدست بودن، و نحوه افزودن آن به خمیردندان چه از نظر فیزیکی چه شیمیایی بستگی دارد. بطور ایده‌آل، مواد ساینده نباید با دیگر مواد موجود در خمیردندان، ترکیب شیمیایی جدیدی تشکیل دهند. امروزه، مواد ساینده موجود در خمیردندان‌ها شامل هیدرات سیلیکا (که می‌تواند از ماسه ساخته شود)، هیدرات آلومینا، کلسیم کربنات و کلسیم فسفات هستند. هیچ یک از این مواد بدون حرکت سایشی مسواک تاثیری در تمیز کردن دندان ندارند. به همین ترتیب، مسواک زدن بدون خمیردندان حاوی مواد ساینده هم، سطح دندان را به اندازه کافی تمیز و براق نکرده و لکه‌ها را از بین نمی‌برد.

مواد شوینده 


خمیردندان بدلیل وجود مواد شوینده، از دیگر محتویات تمیزکننده در خمیردندان، کف می‌کند. هدف از وجود مواد شوینده سست کردن و جدا شدن موادی است که بدون شوینده از روی دندان‌ها شسته نمی‌شوند، به عبارتی در آب حل نمی‌شوند. گرچه ممکن است کلمه “شوینده” به محصولات تمیزکننده قوی‌تری ارتباط داده شود، اما مواد شوینده موجود در خمیردندان‌ها ملایم هستند تا به بافت‌های نرم دهان آسیبی وارد نشود. مواد شوینده را “سورفکتانت” هم می‌نامند، مخفف عامل فعال سطحی. آن‌ها می‌توانند بر کشش سطحی مایع غلبه کنند. به دلیل ویژگی کشش سطحی مایعات است که بنظر می‌رسد یک لایه روی سطحشان دارند – این ویژگی وقتی گرد و غبار یا ماده چگال‌تری روی سطح مایع قرار می‌گیرد یا شناور می‌شود، قابل‌ملاحظه است. غلبه صابون بر چربی نمونه‌ای از عملکرد عامل فعال سطحی است. رایج‌ترین شوینده/عامل فعال سطحی بکار رفته در خمیردندان، سدیم لوریل سولفات است. احتمالا آن را در لیست محتویات دیگر محصولات بهداشتی آرایشی که کف می‌کنند هم دیده‌اید، مثل شامپو. این ماده از روغن نارگیل یا دانه پالم گرفته می‌شود. برخلاف شایعات اینترنتی که سدیم لوریل سولفات را ماده‌ای خطرناک معرفی می‌کنند، تحقیقات علمی این ادعا را بی‌اساس می‌دانند. این ماده بیش از 50 سال است که با اطمینان در خمیردندان استفاده می‌شود. موضوع قابل توجه، افزایش ناراحتی‌های دهانی بین افراد مستعد آفت و زخم‌های مربوط به دهان است. این افراد باید آگاه باشند که خمیردندان بدون سدیم لوریل سولفات تهیه کنند.

فلوراید


فلوراید عملکرد خیلی مهمی دارد: مینای دندان را محکم‌تر و دندان‌ها را در برابر پوسیدگی مقاوم‌تر می‌کند. در واقع فلوراید با ساختار مینای دندان یکی می‌شود. در صورت وجود فلوراید، اگر سطح مینای دندان در معرض اسید ناشی از مواد غذایی یا تولید شده توسط باکتری‌های دهان قرار بگیرد، فلوراید موجود اسید را جذب و در نتیجه عملکرد آن را خنثی می‌کند. فلوراید نه تنها موجب “تجدید حیات” سطحی از دندان که در معرض اسید بوده، می‌شود، بلکه آن را محکم‌تر و در برابر اسید مقاوم‌تر می‌کند (با قابلیت استفاده مداوم و همیشگی). مینای دندان استحکام‌یافته با فلوراید، در درجه اول در برابر اسید مقاوم‌تر می‌شود. ثابت شده همه خمیردندان‌هایی که حاوی مقدار مورد تاییدی از فلوراید هستند در پیشگیری از پوسیدگی دندان موثرند. فلوراید در خمیردندان به شکل سدیم فلوراید، فلوئورید قلع یا سدیم مونوفلوروفسفات یافت می‌شود. خمیردندان‌های حاوی فلوراید نیاز به ماده نگهدارنده ندارند، زیرا فلوراید از رشد باکتری‌ها جلوگیری می‌کند.

سیستم‌های جاذب رطوبت 


این ویژگی به داشتن ترکیبی از موادی که موجب حفظ رطوبت در خمیردندان (جاذب رطوبت) و جلوگیری از تفکیک محتویات آن از هم (عامل اتصال) می‌شوند، برمی‌گردد. اگر خمیردندانی حاوی این مواد نباشد، خشک می‌شود و یا قبل از استفاده مثل رنگ نیاز به تکان دادن دارد. در این بخش تعدادی از مواد جاذب رطوبت که معمولا در خمیردندان‌ها استفاده می‌شوند آمده است:

  • مواد نگهدارنده رطوبت: گلیسرول، پروپیلن گلیکول و سوربیتول.
  • اتصال‌دهنده‌ها: کاراگینان (صمغ جلبک دریایی)، صمغ عربی (عصاره درخت آکاسیا)، سدیم کربوکسی‌متیل‌سلولز و منیزیم آلومینیوم سیلیکات (دو ترکیب شیمیایی).
  • مواد نگهدارنده برای خمیردندان‌های بدون فلوراید: سدیم بنزوات، متیل پارابن، اتیل پارابن (عامل ضدمیکروب ملایمی که بعنوان نگهدارنده در مواد غذایی، نوشیدنی‌ها و لوازم آرایشی بهداشتی استفاده می‌شود).

اسانس 


خمیردندان بدون افزودن اسانس طعم بدی دارد، به همین دلیل همیشه طعم‌دهنده‌های طبیعی و مصنوعی و شیرین‌کننده‌هایی مثل ساکارین در آن استفاده می‌شوند. سوربیتول هم به عنوان یک ماده نگهدارنده رطوبت، طعم شیرینی به آن می‌دهد. پزشکان خمیردندان‌های حاوی شکر یا هر ماده دیگری که باعث پوسیدگی دندان می‌شود را تایید نمی‌کنند.

محتویات درمانی دیگر 


محتویات درمانی دیگر

 

علاوه بر لیست بالا که در همه خمیردندان‌ها استفاده می‌شود، روی بسته‌بندی خمیردندان محتویات دیگری هم نوشته شده که برای هدف خاصی بکار رفته‌اند.

خمیردندان‌های سفیدکننده


تاثیر خمیردندان‌های سفیدکننده روی دندان‌های شما در درجه اول به علت سفید نبودن آن‌ها بستگی دارد. خمیردندان‌های سفیدکننده بطور شیمیایی یا مکانیکی به از بین بردن لکه‌های “بیرونی” کمک می‌کنند – لکه‌های روی سطح دندان. مدرکی وجود ندارد که ثابت کند این خمیردندان‌ها می‌توانند منجر به سفیدی دندان‌هایی که لکه‌های “درونی” – تغییررنگ داخلی – دارند شوند، زیرا آن‌ها رنگ‌دانه را بی‌اثر نمی‌کنند یا درواقع مثل عامل بلیچینگ رنگ را از بین نمی‌برند. تنها عامل سفیدکننده در این خمیردندان‌ها مواد ساینده هستند که به زدودن لکه‌ها کمک می‌کنند (برای مثال ناشی از قهوه، چای)، و یا آنزیم‌هایی که پروتئین‌های موجود در لکه‌ها (مثل تانن‌های موجود در شراب و خیلی از آبمیوه‌ها و محصولات غذایی) را بی‌اثر می‌کنند. اگر معتقدید دندان‌هایتان آنطور که باید سفید نیستند، دندان‌پزشکتان می‌تواند در انتخاب بهترین روش سفید کردن دندان‌ها به شما مشاوره دهد. از آنجا که اکثر خمیردندان‌ها حاوی مواد ساینده ملایم هستند، ممکن است قدرت کافی برای از بین بردن لکه‌های بیرونی که نیاز به پاکسازی کامل و پولیش بطور حرفه‌ای در مطب دندانپزشکی دارند را نداشته باشند.

پیشگیری از جرم دندان و التهاب لثه 


بعضی از خمیردندان‌ها جرم دندان را کنترل و از بافت لثه محافظت می‌کنند؛ که البته درستی این ادعا باید طی آزمایش‌های کلینیکی اثبات شود. برای مثال، ثابت شده که پیروفسفات‌ها، که با گرمایش فسفات‌ها تولید می‌شوند (“پیرو” – آتش)، از تشکیل جرم دندان و پلاک سخت‌شده (کلسیفیه) روی دندان‌ها جلوگیری می‌کنند. اما مهم است یادآور شویم که پیروفسفات‌ها، که از حل‌شدنی‌ترین مواد شیمیایی در بین فسفات‌ها هستند (مهم‌ترین گروه مواد شیمیایی برای زندگی)، قادر به از بین بردن جرم موجود روی دندان‌ها نیستند. که فقط با روش‌های حرفه‌ای رفع می‌شوند. ثابت شده که چندین مدل خمیردندان با افزودن عوامل ضدباکتری مختلف به ترکیباتشان از تشکیل پلاک و پیشرفت بیماری پیرادندانی (التهاب لثه) پیشگیری می‌کنند. هدف، کاهش باکتری‌ها پیش از الحاق آن‌ها به بیوفیلم پلاک دندانی و تحریک بافت لثه که منجر به التهاب آن می‌شود، است. اخیرا، تریکلوسان، که سال‌ها در صابون‌های ضدباکتری استفاده شده، و ستیل پیریدینیوم کلرید، عامل ضدباکتری بکاررفته در دهان‌شویه‌ها، در خمیردندان‌ها استفاده می‌شوند تا به کنترل التهاب لثه کمک کنند. ثابت شده فلوراید قلع‌دار علاوه بر خاصیت محافظتی فلوراید دارای عملکرد ضدباکتری هم هست. با این وجود، باعث ایجاد لکه روی دندان‌های بعضی افراد می‌شود.

کاهش حساسیت دندانی 


وقتی عاج دندان، ماده استخوانی‌شکل داخل دندان، آشکار شود می‌تواند منجر به حساسیت بالای دندان‌ها شود. این موضوع وقتی اتفاق می‌افتد که مینای دندان تحلیل رود یا لثه‌ها پایین رفته و ریشه دندان، که عاج پوشش یافته با لایه‌ای از سمنتوم است، مشخص شود. عاج دندان، که زنده است، شامل اعصابی ست که درد را انتقال داده و آن را در برابر محرک‌هایی مثل مواد غذایی داغ یا یخ و حتی تماس حساس می‌کنند. انتقال درد می‌تواند با پتاسیم نیترات یا استرانسیوم کلرید، محتویات موجود در خمیردندان به منظور کاهش حساسیت دندانی، متوقف شود. فلوراید هم در کاهش حساسیت دندانی موثر است. چندین هفته برای تاثیر این خمیردندان‌ها نیاز است، گرچه فواید آن‌ها معمولا طی دو تا سه هفته دیده به چشم می‌آیند.

خمیردندان‌های گیاهی 


محصولات بهداشتی آرایشی طبیعی یا گیاهی، شامل خمیردندان‌ها، طی این سال‌ها با روند رو به افزایشی بین مصرف‌کننده‌هایی که معتقدند آن‌ها قابل اطمینان‌تر از محصولات شیمیایی هستند، رواج پیدا کرده‌اند. این محصولات حاوی شیرین‌کننده‌های مصنوعی، اسانس، رنگ یا مواد نگهدارنده نیستند. و به اندازه خمیردندان‌های مرسوم روی آن‌ها مطالعه نشده است. با این وجود، نتایج یک تحقیق جالب روی 14 خمیردندان گیاهی نشان داد که توانایی آن‌ها در جلوگیری از رشد چند نوع باکتری دهانی خیلی متغیر است؛ حتی یکی از خمیردندان‌ها آلوده به یک نوع باکتری بود که جزئی از آزمایش به حساب نمی‌آمد. محققین به مصرف‌کننده‌های چنین محصولاتی توصیه کردند جهت اطمینان به دنبال محصولاتی باشند که تاییدیه دارند.

آلرژی 


گرچه به‌ندرت، گزارش‌هایی مبنی بر آلرژی به خمیردندان وجود دارند. درحالیکه بعضی علت آن را وجود فلوراید در خمیردندان‌ها می‌دانند، تاکنون آلرژی به فلوراید ثابت نشده است. با این وجود، افرادی هستند که به محتویات خمیردندان‌های خاصی حساسیت دارند که منجر به التهاب یا زخم شدن بافت لثه، یا ضایعات سفیدرنگ توری شکل داخل دهان می‌شوند. ماده‌ای که اکثرا در چنین مواردی مورد توجه قرار گرفته اسانس طعم‌دهنده است، مخصوصا آن‌ها که حاوی دارچین هستند. در صورت بروز چنین حساسیت‌هایی، توصیه شده خمیردندان با طعم‌های دیگری استفاده شود. این موضوع در ارتباط با محصولات دیگر مثل دهانشویه و آدامس هم کارایی دارد. همانطور که در بالا اشاره شد، سدیم لوریل سولفات هم می‌تواند در بعضی افراد ناراحتی ایجاد کند.

آیا مسواک زدن با خمیردندان برای مقابله با پوسیدگی و بیماری‌های لثه کافی است؟ 


آیا مسواک زدن با خمیردندان برای مقابله با پوسیدگی و بیماری‌های لثه کافی است

 

خیر. با وجود اینکه مسواک‌زدن بطورکامل بعد از هر وعده غذایی به این موضوع کمک می‌کند، استفاده روزانه از نخ‌دندان  در از بین بردن پلاک و ذرات غذای بین دندان‌ها و خطوط لثه هم به همین اندازه مهم است. قرن‌هاست که مسواک زدن از لحاظ بهداشتی و اجتماعی یک امر ضروری است. از بین بردن بیوفیلم باکتریایی، یا پلاک، که باعث تمیز شدن دندان‌ها می‌شود هر 12 تا 24 ساعت به جلوگیری از پوسیدگی دندان، بیماری لثه و بوی بد دهان کمک می‌کند. هیچ‌یک از شما بدون مسواک زدن با خمیردندان موردعلاقه‌تان خانه را ترک نمی‌کند. بنابراین مستقیم به داروخانه می‌روید تا آن را برای حتی یک بار مسواک زدن تهیه کنید. اما این ماده‌ای که شما چند بار در روز به دهانتان می‌برید چیست؟ و آیا خمیردندان‌ها آنچه را که ادعا می‌کنند انجام می‌دهند؟ در پاسخ به پرسش دوم بطور مختصر می‌توان گفت بله – اگر برچسب تاییدیه داشته باشند. این تاییدیه به معنای تحقیق روی ادعای کارخانه و تایید آن بطور مستقل می‌باشد. اگر برچسب ضمانت را مشاهده نکردید، به لیست محتوای خمیردندان نگاه کنید. با مقایسه این لیست، متوجه می‌شوید که غالبا واژه‌های خاصی در آن وجود دارد.

برخلاف آنچه تبلیغات نشان می‌دهند، مقدار خمیر یا ژل مورد نیاز روی مسواک برای تمیز کردن دندان به طور موثر نباید زیاد باشد. خمیردندان را به اندازه یک نخود روی نیمه بالایی مسواک فشار دهید. برای مسواک زدن بطور صحیح، مسواک را تحت زاویه 45 درجه نگه دارید و جلو، پشت و بین دندان‌ها را مسواک بزنید، خمیردندان باید به اندازه کافی کف کند تا سطح همه دندان‌ها را پوشش دهد. کودکان زیر 6 سال، باید مقدار کمتری از خمیردندان، متناسب با سایز مسواک کودکان استفاده کنند.

سوالات خود را اینجا بپرسید.

“کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>